Švietimo įstaigų veiksmai, jei vaikui pasireiškia peršalimo požymiai

Informacija tėvams (globėjams):

  • Jei kartu su vaiku grįžote iš užsienio valstybių, kurios įtrauktos į COVID-19 paveiktų šalių sąrašą, 14 dienų izoliacija privaloma. Grįžus iš užsienio valstybės privaloma užpildyti specialią formą, kurią galima rasti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro tinklapyje (https://nvsc.lrv.lt/ ).
  • Švietimo įstaigos negali priimti vaikų tuo laikotarpiu, kai vaikui privaloma izoliacija. Išaiškėjus, jog nesilaikom/a izoliacijos taisyklių, ugdymo įstaiga privalo informuoti mokinių tėvus, jog įstaiga vaiko priimti negali bei perspėti atsakingas institucijas, dėl izoliavimosi taisyklių pažeidimo.
  • Tėvams rekomenduojama pastoviai stebėti vaikų sveikatą ir jei pasireiškia peršalimo arba kiti požymiai panašūs į COVID-19, vaiko neleisti į ugdymo įstaigą bei rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją ir laukti tolimesnių gydytojų nurodymų.
  • Jei vaikui ugdymo metu pasireiškia peršalimo arba kiti požymiai panašūs į COVID-19 infekciją, švietimo įstaiga privalo vaiką izoliuoti (švietimo įstaigos paskirtoje patalpoje), kol tėvai atvyks į švietimo įstaigą pasiimti vaiko. Tėvams rekomenduojama nedelsiant kreiptis į šeimos gydytoją dėl detalesnės konsultacijos.