13 patarimų tėvams: kaip išrinkti akinius vaikui

Dauguma mažamečių tėvų nežino, kad jų vaikams jau reikia akinių, kol apsilanko pas akių gydytoją. Juk mažylis, ypač ikimokyklinukas, dar nesupranta, ar aiškiai mato. Jis gali klaidžioti lyg ežiukas rūke ir net nesuprasti, kad pasaulis gali būti žymiai ryškesnis ir spalvingesnis.

Kaip sutrinka vaikų rega?

Viena iš pagrindinių priežasčių – besaikis išmaniųjų ekranų naudojimas. Šiandien dažnas mažylis mobiliajame telefone ar planšetėje naršo po programėles daug geriau nei jo tėvai ar seneliai. Atsisiųsti įdomų žaidimą ir nusipirkti virtualią suknelę lėlei – vieni juokai. Tačiau vaikų akytės ypač jautrios žydriesiems ekranams. Todėl besaikis išmaniųjų prietaisų naudojimasis vis dažniau baigiasi akinių paskyrimu. Rekomenduojama bent sykį per metus su vaiku apsilankyti pas oftalmologą. Geriausia turėti šeimoje tradiciją – pasibaigus mokslo metams ar prieš tėvų vasaros atostogas parodyti vaiką specialistui.

Reikia atminti, kad ir oftalmologai vasarą atostogauja, todėl vizito laiku patartina pasirūpinti iš anksto. Geriausias laikas – birželį. Tokiu atveju išvengsite eilių pas gydytojus rudenį, kuomet būna intensyviausias gydytojų „šturmas“, nes darželiams ir mokykloms reikia pristatyti vaiko sveikatos pažymą.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/gyvenimas/seima/13-patarimu-tevams-kaip-isrinkti-akinius-vaikui-kad-jis-juos-nesiotu-ir-neklaidziotu-kaip-eziukas-ruke.d?id=90450971&fbclid=IwAR163y7EgTCaNdVWRfe4-Th9xkWE_OdDxiOphaAT65NrMobyrjKF7nrM74g