Adventinį laikotarpį „Čiauškučių“ grupė pasitiko dekoruodami imbierinius sausainius. Šią edukacinę pamokėlę vaikučiams pravedė „Čiauškučių“ grupės ugdytinio Arto mama Vaida. Mamytė ne tik mokė vaikučius kaip dekoruoti sausainius, bet ir trumpai papasakojo apie imbierinių sausainių dekoravimo tradiciją.  Šis įtraukiantis kūrybinis užsiėmimas suteikė vaikams laisvę kūrybiškumui, laisvę emocijų raiškai.

     Labai dėkojame Arto mamytei už suteiktas žinias, smagias emocijas, galimybę atsipalaiduoti. Tik veikdami drauge galime išugdyti kūrybingus ir laimingus vaikus.

,,ČIAUŠKUČIŲ“ grupė 2022 m. spalio 10-14 dienomis grupėje vykdė trumpalaikį projektą ,,Linksmi dantukai“.

Tikslas: Nuo mažens formuoti teisingus dantų priežiūros įgūdžius.

Uždaviniai:

1. Mokytis taisyklingai valytis dantis;
2. Susipažinti su dantims naudingais ir žalingais maisto produktais;
3. Suprasti, kad reikia saugoti savo ir draugų sveikatą;

4. Žiūrint filmukus, klausantis dainelių ugdyti (s) norą prižiūrėti dantukus.

Visą savaitę vaikai nešiojo baltų dantukų karūnas, taip mokydamiesi ir suprasdami, kad dantukai turi būti švarūs ir balti. Veidrodyje apžiūrėję savo ir draugų dantukus vaikai galėjo stebėti kieno dantys balti, švarūs, o kuriam reikėtų atidžiau prižiūrėti savo dantukus.

Ugdytiniai mokėsi kaip taisyklingai valytis dantukus, pasakojo, kaip valosi dantukus namie. Pažiūrėję mokomąjį filmuką ir pasiklausę dainelės apie dantukus vaikai sužinojo, kad dantukus reikia valytis du kartus per dieną po 2 min.

Refleksija. Projektas buvo tikslingas, nes nelabai mėgstantys valytis dantukų vaikai, pasak tėvų, su dideliu noru ir užsidegimu patys pradėjo valytis dantukus ir mokyti savo tėvelius.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Marija Arlauskienė ir Laima Gromnickienė

Trumpalaikis projektas „Mano akytės nori būti sveikos“

     Kadangi ,,Čiauškučių“ grupėje nemažai vaikų su įvairiais regos sutrikimais, todėl vykdėme trumpalaikį grupės projektą „Mano akytės nori būti sveikos“, kuris vyko 2022-10-24 – 28 dienomis.

     Tikslas. Išmokti teisingai mankštinti akis gerinant regėjimą.

     Drauge su tiflopedagoge Birute ugdytiniai kas dieną visą savaitę mokėsi atlikti įvairius akyčių pratimus, mankštino savo akeles.

     Tiflopedagogė įvairiais žaidimais, užduotimis bandė vaikams ir mokytojoms perteikti silpnaregių, neregių pojūčius bei ribotas galimybes nematant.

     Refleksija. Vaikai išmoko mankštinti akeles ir, dabar kas rytą kartu su mokytojomis stengsis nepamiršti mankštinti akis, atlikti akių pratimus. Ugdytiniai suprato kaip negerai yra, kai nieko nematai.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Marija Arlauskienė ir Laima Gromnickienė

Mokytojo padėjėja Vaida Košinskienė

Tiflopedagogė Birutė Skurvydienė