Edukacinė kelionė į alpakų ūkį

Gegužės 5 dieną Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ penkių grupių ugdytiniai ir juos lydintys  pedagogai susiruošė edukacinėn kelionėn į Šiaulių rajone Dargaičių kaime įsikūrusį alpakų ūkį. Ši kelionė buvo ilgai laukta ir planuota, tačiau dėl pandemijos vis atidedama. Bet štai išaušo  ilgai laukta diena ir du didžiuliai autobusai, su mažaisiais keliautojais, pajudėjo kelionės tikslo link. Daugeliui ugdytinių tai buvo pirma kelionė autobusu. Besižvalgant pro autobuso langus netilo vaikų nuostabos, susidomėjimo matomais vaizdais šūksniai

Atvykus į alpakų ūkį vaikus pasitiko ūkio savininkė ir trumpai papasakojo apie ūkį. Edukacijos dalyviai sužinojo, jog iš viso ūkyje auginama daugiau nei 100 gyvūnų. Pakvietusi ekskursijon, šeimininkė supažindino mažuosius su  švelniavilniais ūkio gyventojais: lamomis, alpakomis, triušiais, asiliukais, olandišku ožiu, kupranugariu, papasakojo, kaip jie atvyko į Lietuvą. Vaikai  sužinojo daugelį šių gyvūnų  gyvenimo paslapčių: kuo jie minta, kur gyvena, kokie jų įpročiai.  O kai vaikams buvo leista gyvūnus pamaitinti ir juos paglostyti, džiaugsmui ir klegesiui nebuvo ribų.

Apžiūrėję ir pasidžiaugę gyvūnais vaikai,  susėdę pavėsinėse,  užkandžiavo atsivežtais priešpiečiais. Grįžtant iš kelionės autobusuose netilo vaikų klegesys ir dalijimasis patirtais įspūdžiais. Išvykos tikslas – vaikų socialinių, pažintinių gebėjimų ugdymas, mokymas tinkamai elgtis su gyvūnais – pasiteisino ir išpildytas visu šimtu procentų.

Dėkojame Mažeikių rajono savivaldybei už dovaną – vienos dienos kelionę autobusu po Lietuvą – mūsų įstaigai, judriausios mokyklos konkurso „Diena be automobilio“ nugalėtojai. Gavę šią dovaną turėjome galimybę į kelionę išlydėti šitokį didžiulį būrį ugdytinių.