Eksperimentai tęsiasi

Darželio laboratorijoje atliekame daug įvairių bandymų. Kartais pristingame idėjų, todėl nusprendėme įsigyti nuostabią S. Paltanavičiūtės knygą „Eksperimentai vaikams“. Šioje knygoje yra 52 eksperimentai, kurie nėra sudėtingi, o daugumą medžiagų reikalingų eksperimentams galima atrasti kiekvienuose namuose. Keletą eksperimentų iš šios knygos mes jau esame atlikę, tai „Neskęstantis kiaušinis“, „Saldainių vaivorykštė“, „Auginkime meškas“, „Lavos lempa“.

Šįkart išbandytas eksperimentas „Ištrauk monetą, nesušlapęs pirštų“, kuris reikalauja dėmesio, susikaupimo, atidumo. Šį eksperimentą atliko priešmokyklinės grupės „Drambliukai“ vaikai.

Smagų ir linksmą bandymą „Šokanti razina“ atlikome su jaunesniojo amžiaus „Bitučių“ ir „Žiniukų“ ugdytiniais.

Bandymas „Kuri žvakė degs ilgiau?“ kvietė vaikus „susidraugauti“ su ugnimi, įgyti naujos patirties, geriau suprasti saugaus elgesio įgūdžius, kartu veikiant su suaugusiuoju. Šį eksperimentą atliko vyresniojo amžiaus „Drambliukų“ ir „Žiniukų“ grupių vaikai. O bandymą ,,Pripūsti balioną kitaip“ atliko ,,Bitučių“ grupės ugdytiniai.

Taip pat atlikome bandymą su skėčiu. Ant sauso skėčio pipete lašinome vandenį, stebėjome, kas vyksta. Vanduo nutekėjo. Padarėme išvadą, kad skėčiai yra gaminami iš specialaus (tankaus, neperšlampamo) audinio. Vaikai prisiminė, kad iš tokio paties audinio gaminami apsiaustai, striukės, kombinezonai.

Atlikti eksperimentai ir drauge praleistas laikas puikiai paįvairina kasdienes ugdomąsias veiklas lauke.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Elena Kontenienė ir Laima Gromnickienė