„Gėlė, kuri pražydo“

Neretai vaikai apie gamtą dažniau mokosi į ją žvelgdami iš šono, arba pasitelkdami išmaniąsias technologijas, tačiau tokiu būdu negauna naudos, kurią suteikia laikas gryname ore. Lopšelio-darželio „Žilvitis“ pedagogai stengiasi į kasdienes veiklas įtraukti ir ekologinį ugdymą – vaikai skatinami kuo daugiau laiko praleisti lauke, tyrinėti ir puoselėti ugdymo įstaigos aplinką.

Viena iš ugdymo veiklų apie augalus – vasaros metu darželio teritorijoje įrengtas alpinariumas. Vaikai kartu su ugdymo įstaigos darbuotojais sodino ilgamečius augalus, susipažino kokie augalai pradeda žydėti pavasarį, o kurie savo žiedais džiugina iki vėlyvo rudens.

Rugsėjį į grupes grįžę priešmokyklinukai „Kodėlčiukai“, „Liūtukai“ ir „Drambliukai“ kartu su grupių pedagogais kūrė pasakų knygas apie įvairiaspalves gėles. Vaikai kruopščiai sukurtas pasakas apipavidalino – piešiniuose susipynę fantazijų elementai virto gražiais knygos puslapiais.

„Kodėlčiukai“ surengė parodą „Rudeninės gėlės“ – naudodami netradicines technikas vaikai piešė bijūnus ir astras. Gėlių tema – neišsemiama, darželio ugdytiniai mokomi estetikos, grožio, kiekvienas gėlės žiedas suteikia teigiamą emociją, džiugina.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Gyrienė