Kelionė į „Gabijos“ gimnazijos „Žaliąjį kampelį“

Kovo 17 dieną Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ,,Drambliukų“ grupės ugdytiniai lankėsi ,,Gabijos“ gimnazijoje  esančiame ,,Žaliajame kampelyje“. Biologijos mokytoja  Virginija mus supažindino su gyvalazdėmis. Vaikai žavėjosi jų dydžiais. Šiuos vabzdžius nesunku sumaišyti su šakomis. Ugdytiniai stebėjo kaip gyvalazdės minta medžių lapais.

Neįprasti augintiniai vaikams pasirodė Madakaskaro tarakonai. Klausėmės jų šnypštimo, dydžiu jie prilygo pusei vaiko delno.

„Žaliajame kampelyje“ susipažinome ir su stambių driežų rūšies atsove iguana, kuri  gyvena terariume, o savo geltona spalva traukė vaikų dėmesį. Vaikai turėjo galimybę ją pamaitinti ne bet kuo kitu, o specialiai paruoštais tarakonais. Gyvūnų gausoje savo čirškėjimu išsiskyrė Zebriniai amadinaI. Vaikai galėjo paglostyti didžiąsias papūgas, kurios buvo išleistos laisvai paskraidyti.

Mokytoja Palma pakvietė pažaisti žaidimą  ,,Surask augalą pagal jo šakelę.“ Šis žaidimas kilo iš to, kad mokykloje yra virš 100 rūšių skirtingų augalų. Biologė papasakojo kaip šie augalai atsirado gimnazijoje, kokia jų priežiūra. Augalai labai skirtingi, bet galintys augti kartu vienoje erdvėje – visiems reikia šviesos ir šilumos, bet vandens poreikis labai skirtingas.

Aplankę gamtos pasaulį susipažinome su mokytoja Jolanta, kuri mus pakvietė į anglų kalbos pamoką. Mokėmės pasisveikinti  ir susipažinti. Išmokome  dainelę anglų kaba. Džiaugiamės, kad turėjome tokią galimybę pabūti gamtoje „už uždarų durų“. Dėkojame „Gabijos“ gimnazijos pedagogams už svetingą priėmimą ir išmoktas pamokas.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Elena Kontenienė