„Olimpinis mėnuo“ – LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, LR sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas projektas pradinių klasių moksleiviams. „Olimpinis mėnuo“ – tai „vitaminas“ visuomenei ir pramoga tūkstančiams pradinukų.

Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti pradinių klasių moksleivių fizinį aktyvumą. Rudenį vykstančio projekto metu pradinių klasių moksleiviai supažindinami su sportu ir sveika gyvensena, skatinami aktyviai laiką leisti pertraukose tarp pamokų ir, jei įmanoma, pamokose, išbando įvairias mankštas ir žaidimus.

 Temos:

  •  Fizinis aktyvumas;
  • Sveika mityba;
  • Vaiko gerovė;
  • Kokybiškas poilsis.

„Olimpinis mėnuo 2020“ Mažeikių lopšelyje-darželyje „Žilvitis”, projektas vyko rugsėjo 28 – spalio 23 dienomis organizavome veiklas pagal šias temas fizinis aktyvumas, sveika mityba, vaiko gerovė, kokybiškas poilsis. Dėkojame organizatoriams, dalyviams. Tikimės, geros projekto žinios sklis ir ugdytinių namuose.

Pirmąją savaitę  fizinio aktyvumo veiklose

ugdytiniai mokėsi judėjimo įgūdžių, šoko, žaidė žaidimus, atliko nuotaikingą Ąžuolo mankštą, žiūrėjo  laidą su olimpiečiu, darė pratimus pagal trenerio Tomo rekomendacijas. Fizinio aktyvumo savaitę užbaigėme aktyviai  judėdami su muzika.

Antrąją savaitę  sveika mityba

dėmesys buvo  skirtas gėrimams ir maisto produktams, turintiems didelį cukraus kiekį. Vaikai paragavo savo pagamintą sveikuolišką kokteilį iš avokado, bananų, kakavos ir pieno.

Trečioji savaitė  emocinė sveikata

su ugdytiniais  kalbėjome apie juoko naudą, bandėme įvairiai įtempti veido raumenis ir stebėti savo savijautą. Taip pat atlikome juoko jogos pratimus ir bandėme juoktis dirbtinai iki tol,  kol tai peraugo į natūralų juoką. Ugdytiniai buvo supažindinti su priemonėmis, kurias gali naudoti nusiraminimui ir emocijų išraiškai bei pasimokėme keletą kvėpavimo pratimų. Vaikai patys gaminosi antistresinius žaislus.

Ketvirtoji savaitė  kokybiškas poilsis

vaikai mokėsi  atsipalaidavimo pratimų. Kalbėjome, kodėl žmogui reikalingas poilsis, kas atsitiktų jei mes nepailsėtume, kaip reikia teisingai ilsėtis. Bandėme patys sugalvoti atsipalaidavimo pratimų.