Šiais metais tęsiame dalyvavimą tarptautiniame projekte „Pasakyk pasauliui labas!“ („Say hello to the world‘‘). Projekte dalyvauja ,,Žiburiukų“ grupės vaikai, pedagogai bei socialinė pedagogė SandraGrigaliūnienė. Projekto partneris – Kroatijos Zagrebo miesto pradinės mokyklos 4-5 metų vaikai. Tikimės daug naujų patirčių, kurios padės susipažinti su dar viena Europos šalimi, jos kultūra, tradicijomis, kalba. Projektas vykdomas anglų kalba.

Šiais metais įsijungėme į tarptautinį projektą „Pasakyk pasauliui labas!“ („Say hello to the world‘‘). Projekto tikslas – skatinti vaikus per įvairias įdomias veiklas susipažinti su kitos šalies kultūra, papročiais, tuo pačiu pristatant ir savo šalį. Projekto veiklų metu skatinamas solidarumas, pagarba kitoms tautoms, kultūrai.  Projektas parengtas pagal „Penki pirštai“ programą ir jungia vaikus visame pasaulyje. Dalyvaudami projekte vaikai domisi ne tik kitų  tautų kultūra, tradicijomis, bet ir  formuoja  tautinį ir pilietinį identitetą. Bendraudami  video skambučių pagalba, lavina kūrybiškumą, sužino apie saugų kompiuterio naudojimą, mokosi kitos šalies kalbos. Tokiu būdu vaikai atranda daugiakultūrius skirtumus ir jų įvairovę, tampa labiau tolerantiškais. Projekte dalyvauja priešmokyklinio ugdymo grupių ,,Nykštukai“ ir „Žiniukai“ vaikai, padedant  grupės pedagogams, bei socialinei pedagogei.  Projekto partneris Slovėnijos Mariboro miesto pradinės mokyklos 7-8 metų vaikai. Daugiau apie projektą galite sužinoti internetinėje svetainėje: www. sayhellototheworld.eu.

Tęsiame dalyvavimą tarptautiniame projekte ,,Say hello to the word“. Susitikimo tema – Aš ir mano šeima. Vaikai pristatė savo šeimas, lietuviškai padainavo dainelę ,,Pirštukų šeima“. Sveikinosi su draugais iš Slovėnijos lietuvių, anglų ir slovėnų kalbomis. Klausėsi dainelės slovėnų kalba. Su nekantrumu vaikai laukia trečiojo  susitikimo. Džiaugiamės, kad projekto dėka skatiname ir stipriname bendravimą ir bendradarbiavimą su kitomis šalimis, giliname užsienio kalbų žinias, ugdome toleranciją ir pagarbą vieni kitiems.

Tęsiamas tarptautinis projektas „Say hello to the word“. Susitikimas su draugais iš Slovėnijos. Trečias projekto etapas, tema: „Me and my kindergarten”. 

Priešmokyklinės ,,Žiniukų“ grupės vaikai paskutinį kartą susitiko su draugais iš Slovėnijos Maribor miesto. Vaizdo skambučio, kurio tema ,,Aš ir mano miestas“, metu vaikai pristatė pačių gamintą Lietuvos atributiką – vėliavėles, žemėlapį, dainavo dainą apie savo šalį. Atsisveikinimui priešmokyklinukai draugams gamino knygų skirtukus, kuriuos, drauge su lietuviškais saldėsiais, paštu išsiuntė į Slovėniją. Po šių susitikimų vaikams liko patys gražiausi prisiminimai ir emocijos. Jie sužinojome daug naujų ir įdomių dalykų apie dar vieną Europos valstybę. Belieka tikėtis, kad kada nors teks iš tiesų į ją nukeliauti. Ir laukti kitų mokslo metų, kad galėtume vėl pažinti kitas kultūras, jų žmones, mokytis, bendrauti.

Atėjo vasara ir baigėsi projekto „Say hello“ veiklos. Džiaugiamės iš savo draugų slovėnų sulaukę padėkos žinučių už dovanas. Vaikų šypsenos ir švytinčios akys išvydus mūsų ugdytinių atsiųstą siuntinį – gražiausia padėka mums. Visiems smagių atostogų!

2022-2023 m. „Živičio“ darželio priešmokyklinukai dalyvavo tarptautiniame projekte „Say hello to the world“ (Pasakyk pasauliui labas). Slovėnijos pedagogų iš FINI zavod Radeče (Instituto) koordinuojamame projekte dalyvauja ikimokyklinio ir pradinio ugdymo mokiniai iš įvairių pasaulio šalių. Priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtiniai dalyvaudami projekte bendradarbiavo su partneriais iš Slovėnijos, Maribor miesto. Dalyvaudami projekte vaikai išmoko kitų kalbų žodžių, pažino kitos šalies kultūrą ir tradicijas, mokėsi neturėti išankstinių nusistatytmų, stereotipų, būti tolerantiškais. Kiekviena mokykla ir darželis, dalyvaujantis projekte „Say Hello to the World“ ir sėkmingai įgyvendinęs programą, gauna garbingą titulą „Tolerantiškas darželis“ / „Tolerantiška mokykla“. Labai didžiuojamės šiais metais gavę šį įvertinimą.