Tarptautinė Baltosios lazdelės diena

Š. m. spalio 14-15 dienomis lopšelio-darželio ,,Žilvitis“ priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Liūtukai“ ir „Kodėlčiukai“ minėjo tarptautinę Baltosios lazdelės dieną. Edukacinę valandėlę organizavo ir vedė tiflopedagogė Birutė Skurvydienė. Prie šio renginio prisidėjo ir patys ugdytiniai ir jų mokytojos Rasutė Kauneckienė, Lijana Vaičienė, Ilona Juodienė, Audronė Stirblienė bei psichologė Ingrida Katkutė. Vaikai piešė stilingus ir nepermatomus akinius, gamino juos iš popieriaus ir aplikavo. ,,Žiniukų“ grupė net pademonstravo savo sukurtą baltąją lazdelę. Edukacinės valandėlės metu ikimokyklinukai pasipuošė karūnomis, emblemomis, kurios atspindėjo regėjimo svarbą. Užsidėję nepermatomus akinius,  jie vaikščiojo su baltąja lazdele, atpažino įvairius daiktus, maisto produktus, kvapus, atliko kitas užduotis. Vaikai taip pat žiūrėjo filmuką apie tai, kaip neregiai suvokia ir orientuojasi aplinkoje. Tiflopedagogė akcentavo, kad kai akys nemato, pagrindiniais vertintojais ir pažinimo pagalbininkais tampa klausa, uoslė ir lytėjimas.

       Ugdytiniai domėjosi Brailio raštu parašytomis knygomis, kalbančiu laikrodžiu. Patys bandė rašyti su Brailio mašinėle. Labiausiai vaikus  sudomino akies muliažas, kurį išardžius, jie galėjo pamatyti, kaip atrodo akies vidus.

        Tiflopedagogė palinkėjo visiems saugoti akis, nepamiršti kasdien atlikti akių mankštos, nepraeiti pro neregį, visada jam pasiūlyti savo pagalbą.