Tolerancijos diena

Š. m. lapkričio 15 d. mūsų darželis minėjo Tarptautinę tolerancijos dieną. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis — Tolerancijos Švyturys. Švyturys kaip simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija, savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija, kaip švyturys laivams saugus kelias, taip ir žmonėms svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.
Tolerancijos dienos proga vaikai kūrė piešinius su šių metų simboliu – švyturiu, žiūrėjo filmuką apie draugystę, kalbėjo kas yra tolerancija, kodėl yra svarbu mylėti vieniems kitus, atjausti, padėti. Vėliau žaidė žaidimą, reikalaujantį susikaupimo, įsiklausymo į vienas kitą.
,,Žilvičio“ bendruomenės kolektyvas šią dieną susitiko prie arbatos puodelio, žiūrėjo filmą apie toleranciją, diskutavo ir žinoma tradiciškai apdovanojo tolerantiškiausią šių metų kolegą.
Tolerancijos dienos proga dar kartą sau priminėme, kad mes visi skirtingi, bet norime ir galime būti draugais.