Užgavėnių šėlsmas

Vasario 21 d. visi su gera nuotaika, pasipuošę spalvingomis kaukėmis, margaspalviais apdarais,  susirinkome darželio kieme. Persirengėlius pasitiko tradiciniai Užgavėnių personažai: Gaspadinė (ikimokyklinio ugdymo mokytoja R. Garalienė), Daktaras (priešmokyklinio ugdymo mokytoja I. Juodienė), Ožys (ikimokyklinio ugdymo mokytoja V. Mineikytė), Velnias (meninio ugdymo mokytoja D. Gedvilienė), Čigonės (ikimokyklinio ugdymo mokytojos D. Jankauskienė ir A. Stirblienė), Lašininis (ikimokyklinio ugdymo mokytoja S. Laimė) ir Kanapinis (priešmokyklinio ugdymo mokytojas A. Paleičikas). Gaspadinė visiems linkėjo sočiai pavalgyti, daug triukšmauti ir linksmintis, išvaryti žiemą iš kiemo ir laukti šilto pavasario. Daktaras rekomendavo aktyviai sportuoti, palaikyti fizinį aktyvumą, vartoti daug daržovių, vaisių ir vitaminų. Baltas Oželis pabarstė žemę pelenais, kad būtų geras derlius. Jis priminė, kad po Užgavėnių prasideda Pelenų diena.

Visi šventės dalyviai stebėjo Lašininio ir Kanapinio dvikovą, kuri simbolizuoja žiemos pabaigą ir pavasario pradžią. Šventės metu vaikai šoko ir dainavo, linksminosi ir kvietė pavasarį, o žiemai tarė iki pasimatymo! Išvarę žiemą ir visas blogybes visi buvo pakviesti vaišintis kakava ir riestainiais.

Užgavėnės nuo seno švenčiamos triukšmingai ir linksmai, nes tikėta, kad, jei Gavėnia bus sutikta sočiai privalgius  ir gerai pasilinksminus, tai vasarą nieko nestigs.

Dėkojame Mažeikių „Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokytojams ir mokiniams, kurie aplankė mus ir padėjo išvaryti žiemą.

Etnokultūros ugdymo komanda