„Vabalai tabalai“

Mažeikių lopšelis darželis „Žilvitis“ vykdo aplinkosauginį projektą „Aš mažasis gamtininkas“, kurio tikslas – skatinti ugdymo įstaigos bendruomenės aktyvumą, ugdyti vaikų ekologinės kultūros pradmenis, formuojant teisingą požiūrį į gamtą.

 Š. m. rugsėjo 27 dieną ugdymo įstaigos teritorijoje buvo įkurdintos trys naujos edukacinės erdvės – „Boružiukų namelis“, „Vabzdžių viešbutis“ ir pažintinis stendas. „Drambliukų“ ir „Šnekučių“ grupių vaikai pavirto boružėmis ir bitėmis – renginio metu stengėsi įsijausti į vabzdžio vaidmenį, linksmai šoko ir dainavo. Samprotavo, kokie vabalai galėtų gyventi viešbutyje, kaip jie sutars, kuo maitinsis. Ugdytiniai aplankė ir pažintinį stendą, kurio funkcija – nuolat pildoma informacija apie gamtos reiškinius, augalus, gyvūnus. Stende bus eksponuojami vaikų piešiniai, užrašomos mintys.

Ugdymo įstaigos teritorijoje gyvena daug boružių, o ir darželyje yra  „Boružiukų“ grupė, tad mokytojas Andrius Paleičikas padovanojo „Boružiukų namelį“, kuriame, tikimės, vasaros metu apsigyvens boružių šeimos.

Darželio teritorija vis gausėja įvairiomis erdvėmis. Džiaugiamės, kad sulaukiame pagalbos iš ugdytinių tėvelių ir visos ugdymo įstaigos bendruomenės.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Gyrienė