Žibintų šventė nušvietė darželio kiemą

Vėlyvą rudenį, kai gamtoje saulę užgožia tamsa, pro vėjo supūstus debesis dauguma žmonių pasineria į vidinį pasaulį ieškodami vidinės šviesos ir šilumos.

Tamsų lapkričio 26 dienos vakarą, Mažeikių lopšelyje-darželyje „Žilvitis“, susirinkę vaikai su mokytojais šventė Žibintų šventę. Tai laikas, kai mes dovanojame, dalinamės, skleidžiame gerumą ir mažais žingsneliais pradedame ruoštis – Adventui. Žibintų šventės tikslas – padėti mažiems ir dideliems išgyventi dvasinį ryšį su gamta, atrasti šviesos ir tamsos pusiausvyrą.

 Renginys prasidėjo lauke, pagrindiniame kiemelyje, kur vaikus pasitiko Žibintininkas su savo mažaisiais draugais  – nykštukais. Žibintininkas ir nykštukai papasakojo vaikams, kodėl miške gyventi jau per šalta, pakvietė kartu pažaisti rato žaidimus, padainuoti. Atsisveikindami nykštukai padovanojo nykštukų bobutės keptas bandeles. Šventės metu vaikai pasidžiaugė savo ir draugų sukurtais žibintais. Su žibintų šviesomis vaikai ieškojo nykštukų namelių, juose paslėptų nykštukų nukaltų deimantų. Taip visi kartu išgyveno bendrumo ir vidinės šviesos pojūčius.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojas Andrius Paleičikas