11 „DRAMBLIUKŲ“ GRUPĖS PROJEKTAS
„PYKŠT IR POKŠT EKSPERIMENTAI“

Tikslas: Sudaryti sąlygas vaikams eksperimentuoti.

Uždaviniai:

  1. Ugdysis kritinis mąstymas;
  2. Kūrybiškumas;
  3. Gebėjimas susikaupti;
  4. Plėsis vaikų žodynas.

Laukiami rezultatai:

1. Vaikai noriau lankys darželį;
2. Penktadieniais, susipažins su naujomis medžiagomis, mokės jas atpažinti aplinkoje;
3. Išmoks tyrinėti gamtą.

Refleksija. Mokslo metų bėgyje atlikome per 30 eksperimentų su vandeniu, sniegu, ledu. Atlikdami eksperimentus su vandeniu sužinojome, kad vanduo turi savybę tekėti ne tik žemyn, bet ir aukštyn. Susipažinome su kai kuriomis cheminėmis medžiagomis. Stebėjome, kaip dvi susitinkančios spalvos virsta nauja spalva. Prisiminėme senovės lietuvių tradicijas, kaip mūsų senoliai natūraliais dažais išgaudavo spalvas: išmokome dažyti audinį įvairiais lauko augalais. Stebėjome gamtos reiškinius. Sužinojome, kad sėklos, veikiamos oro sąlygų, dygsta skirtingai, o veikiamos vandens, keičia savo formą. Išbandėme ekologišką margučių dažymo būdą virtais burokėliais. Eksperimentavome su druska, auginome druskos kristalus.

Šie nesudėtingi eksperimentai teikia vaikams daug malonumo, o kai kurie atrodo kaip tikrų tikriausias stebuklas. Eksperimentai gali padėti uždegti norą domėtis fizika, chemija, astronomija, o vėliau ir pamilti šiuos mokomuosius dalykus.

STEAM veiklos. Neįprastos užduotys išryškina ugdytinių gebėjimą samprotauti, domėtis mokslu, kurti savus reiškinių paaiškinimus. Didelio pritarimo ir palaikymo sulaukėme iš tėvelių. Jie aktyviai įsijungė į veiklas, kartu su vaikais išbandė įvairius eksperimentus namuose.

www.superreplicawatches.co