Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis” ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Rasutė Kauneckienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Marija Arlauskienė gerąja darbo patirtimi dalijasi respublikos mastu

https://smlpc.lt/…/2023%20SSM…/Mazeikiu-ld-Zilvitis.pdf

„Maitinuosi sveikai-sportuoju intensyviai“

Pasaulinė sveikatos diena

 

INICIATYVA „JUDANTI KLASĖ 2022“ 

1.      „Indėnų stovykla“

Vaikai dalyvavo indėniškų vardų suteikimo ceremonijoje. Išmėgino savo jėgas ieties metimo, šaudymo iš lanko ir indėniškos spjaudyklės turnyre. Žaisdami šįuos  aktyvius žaidimus ugdytiniai  patyrė naujų potyrių, išmoko saugoti vienas kitą.

2.      „Sporto mugė“

Dalyvaudami estafetėse vaikai kamuolį rideno, nešiojo, spardė į  taikinius, vartus, mėtė į lankus. Rungtyniaudami su  kamuoliais,   vaikai ne tik išsiugdė gebėjimus, spirti, mesti, bet ir susipažįsta su įvairių kamuolių ypatybėmis, bet ir ima domėtis sporto šakomis, kuriose žaidžiama kamuoliu.

3.      Šiaurietiškas pasivaikščiojimas

Sportuodami su šiaurietiškomis lazdomis, vaikai suprato, kad panaudojant lazdas galima ne tik vaikščioti, bet ir atlikti tempimo pratimus, įvairias mankštas. Ši veikla buvo nauja ir netikėta, kurios metu vaikai turėjo susikaupti ir išmokti saugiai naudotis lazdomis.

4.      „Pagaukime vėją“

Tai judrūs žaidimas vaikams bėgant ir skraidinant medinius lėktuvėlius. Žaidžiant šį žaidimą ne tik aktyviai vaikai sportuoja bėgiodami, bet ir lavina vaizduotę, komunikuoja tarpusavyje.

5.      „Drakono pėdų eitynės“

 Lauke, panaudojant medines pėdas vaikai turėjo įveikti kliūčių ruožą.  Veiklos metu, vaikai lavino savo fantaziją, turėjo galimybę išbandyti savo fizines jėgas kliūčių ruože.

 

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su partneriu Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru šių metų gegužės 3-23 dienomis pakvietė šalies mokyklas bei darželius įsitraukti į
iniciatyvą „Judanti klasė 2022“ (toliau iniciatyva). Trijų savaičių iniciatyva buvo vainikuota šūkiu „Judam už Ukrainos vaikus. Būkim sveiki ir saugūs kartu“.

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“ dalyvavo iniciatyvoje „Judanti klasė 2022″. Projektą koordinavo ikimokyklinio ugdymo mokytojai Lina Kozienė ir Andrius Paleičikas.

 

Sveikatą stiprinančios mokyklos tikslas – stiprinti mokinių ir kitų mokyklos bendruomenės narių fizinę, protinę, dvasinę sveikatą, gilinti sveikatos žinias bei formuoti sveikos gyvensenos įgūdžius, bendromis mokytojų, medikų, šeimos bei visuomenės pastangomis kurti integruotą, visa apimančią sveikatos stiprinimo sistemą bei sveikatai palankią aplinką.

Dalinamės gerąja patirtimi Lietuvoje

Mokykla – mano antrieji namai, arba kaip mes dėliojame laimės mozaiką savo mokykloje (2020 m.)

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“. „Fizinis aktyvumas karantino metu“. Autorė – Lina Kozienė, fizinio aktyvumo mokytoja.

 Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“. „Sveiki ir stiprūs ,,Žilvitukai“ – didelė jėga!“ Autorė – Sandra Grigaliūnienė, socialinė pedagogė.

Sveikatos stiprinimas mokyklose Covid-19 pandemijos metu. Nuotolinio mokymo iššūkiai (2021 m.)

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“. „Sveikatos stiprinimas žadinant pavasarį“. Autorius – mokytojas Andrius Paleičikas.

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“. „Varlytė Nina ir emocijų pasaulis“. Autorė – psichologė Ingrida Katkutė.

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“. „Žiemos ir vaikų išdaigos“. Autorė – Lina Kozienė, fizinio aktyvumo mokytoja.

Dalinamės gerąja patirtimi užsienyje

Psichologė Ingrida Katkutė gerąja darbo patirtimi pasidalino su tarptautine sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo „SHE“ bendruomene. Ši bendruomenė dalinasi gerąja darbo patirtimi apie tai, kaip Europos mokyklose ir darželiuose yra stiprinama vaikų sveikata. Ypatingas dėmesys šiuo metu yra atkreipiamas į sveikatos puoselėjimą nuotoliniu būdu. Lopšelio-darželio „Žilvitis“ psichologė Ingrida sukūrė filmuką apie varlytę Niną ir šiuo filmuku dalinosi su vaikais, kurie karantino metu nelanko darželio. Filmuko veikėja varlytė Nina kviečia vaikus susipažinti su pagrindinėmis emocijomis, jas suvaidinti ir atlikti smagias užduotėles. Tokiu būdu yra stengiamasi puoselėti vaikų emocinę gerovę ir sveikatą. Pasak tarptautinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo „SHE“ atstovės Ullos, varlytės Ninos istorija „tokia įkvepianti“, kad buvo nuspręsta istorija pasidalinti oficialiame šio mokyklų tinklo internetiniame puslapyje ir Facebook paskyroje.

Nuoroda į tinklapį: https://www.schoolsforhealth.org/resources/case-stories arba „Facebook“ https://www.facebook.com/SchoolsHealthEurope/