Lietuvos mažųjų žaidynių antrame praktiniame seminare dalyvavo ir mūsų įstaigos fizinio ugdymo mokytoja Lina Kozienė

https://www.facebook.com/lietuvosmazujuzaidynes/posts/pfbid0341ABkBxRXb8Ydmzq5BQVczUxNvNZkTctEBqAxg6pYhMYb3Uhj8Sev4nYfmAonYRpl

 

#LTMŽ
#RIUKKPA
#LTOK
#OLIMPINISUGDYMAS


STARTAVO  10-asis LIETUVOS MAŽŲJŲ (LTMŽ) ŽAIDYNIŲ PROJEKTO SEZONAS!!!   Norime pasidžiaugti – mes vėl projekte!!!
Sausio 8 dienos popietę fizinio ugdymo mokytoja Lina Kozienė ir PU mokytoja Rasutė Kauneckienė dalyvavo nuotoliniame seminare, kurio metu (LTMŽ organizatoriai su ikimokyklinių įstaigų pedagogais aptarė jubiliejinio – 10-ojo – sezono aktualijas: kuo šiemet žaidynės bus kitokios, kokios staigmenos lauks mažųjų sportininkų ir juos ugdančių pedagogų. 
Šiais metais, 10-ą kartą vyksiančiose žaidynėse pirmą kartą dalyvaus 440 ikimokyklinių ugdymo įstaigų iš visų 60 Lietuvos savivaldybių! Projekto metu laukia staigmenos ir dovanos!  Projekte dalyvaujančios pedagogės dar turės galimybę pagilinti žinias kontaktiniuose seminaruose, sausio 25 ir 29 dienomis vyksiančiuose Kaune ir Palangoje.
Pirmasis projekto etapas ikimokyklinio amžiaus vaikams prasidės jau vasario mėnesį. Jo metu vaikai, pedagogai ir šeimos nariai bus kviečiami dalyvauti virtualiuose fizio aktyvumo užsiėmimuose. Tad JŪSŲ LAUKIA DAUG AKTYVAUS LAIKO KARTU!!! 
Antrojo etapo metu dalyviai organizuos LTMŽ festivalius savo įstaigose, o sezono pabaiga bus pažymėta penkiais finaliniais žaidynių festivaliais skirtinguose Lietuvos miestuose, kur susitiks skirtingų ikimokyklinio ugdymo įstaigų komandos.
LTMŽ projekto tikslas – skatinti Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą. 
Uždaviniai: parengti ir vykdyti reguliarius (ne mažiau kaip 3 k. /sav.) virtualius fizinio aktyvumo užsiėmimus ikimokyklinio ugdymo įstaigose; organizuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą ir pozityvias patirtis skatinančius renginius (festivalius); plėtoti Lietuvos ikimokyklinio / priešmokyklinio ugdymo pedagogų kvalifikaciją vaikų fizinio aktyvumo skatinimo ir fizinio ugdymo srityse.
LTMŽ nuo 2014 m. organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir RIUKKPA. Projekto metu siekiama įtraukti 1,5–7 metų vaikus į jiems patrauklias fizinio aktyvumo veiklas, taip skatinant džiaugsmą sportuoti, bendrauti, patirti gerų emocijų ir nuo mažų dienų stiprinti sveikatą.
Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Jubiliejiniame Lietuvos mažųjų žaidynių sezone – staigmenos ir prizai

Jubiliejiniame Lietuvos mažųjų žaidynių sezone – staigmenos ir prizai

Daugiau nei 55 tūkst. darželinukų visoje Lietuvoje subūręs devintasis „Lietuvos mažųjų žaidynių“ sezonas finišavo Palangoje!

https://www.mazujuzaidynes.lt/naujienos/rekordinis-lietuvos-mazuju-zaidyniu-sezonas-finisavo-palangoje/137?fbclid=IwAR19JE_qPGRjwlBEA8TVcp79ui0J4H3tb9kwWmWKH7x5QdXOYhSd1TiI7Nc

https://www.facebook.com/lietuvosmazujuzaidynes/videos/944442276832536

https://www.mazujuzaidynes.lt/naujienos/ikimokyklinio-ugdymo-istaigu-festivaliuose-sportavo-desimtys-tukstanciu-darzelinuku/127?fbclid=IwAR3w0eY46oVkVSslN2bvpWBmJgFrbmLOfEdUQyyjJhCHJBJtV3HIzzfq-48

Dešimtys tūkstančių darželinukų visoje Lietuvoje įsitraukė į fizinio raštingumo ugdymo veiklas

https://www.mazujuzaidynes.lt/naujienos/desimtys-tukstanciu-darzelinuku-visoje-lietuvoje-isitrauke-i-fizinio-rastingumo-ugdymo-veiklas/126?fbclid=IwAR0TEIv-9e6rbkV5UHVAIrtTQMAOdJqswTjxXLxXWTY–jtIUc1CnpMi9Io

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis” tęsia aktyvų dalyvavimą Lietuvos Mažųjų žaidynės 2023 .

https://www.mazujuzaidynes.lt/doclib/w62eerpw8gz8e3xkmbvpa2j6d9c4gw87

 

2022 m. birželio 4 d. Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis” dalyvavo respublikiniame ikimokyklinių ugdymo įstaigų projekte  „Lietuvos mažųjų žaidynės 2022”  finaliniame festivalyje Palangoje. Projekto tikslas – didinti vaikų fizinį aktyvumą, taikant inovatyvias fizinio ugdymo formas. Žaidynių globėja – Diana Nausėdienė.

Ugdytiniai įveikė dešimt rungčių: „Spalvingosios lazdelės”, „Žaidžiame jogą”, „Kamuolių fiesta”, „Parašiutas”, „Tinklinis”, „Varlės keliauninkės”, „Greičio ruožas”, „Linksmoji žvejyba”, „Foto sienelė”, „LTMŽ draugystės alėja”. Sėkmingai įveikus visas rungtis, buvome apdovanoti „Lietuvos mažųjų žaidynių” diplomais,  medaliais ir  taure.

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=lietuvosmazujuzaidynes&set=a.3325614811003061

 „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2022″

Remiantis paskutiniais vaikų ir jaunimo fizinio aktyvumo tyrimais, vaikai daug laiko praleidžia pasyviai, prie televizoriaus ar kompiuterio. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankantys vaikai 2 kartus per savaitę dalyvauja kūno kultūros užsiėmimuose, tačiau to nepakanka augančiam vaikui. Vienas iš Lietuvos gyventojų 2008-2020 metų fizinio aktyvumo skatinimo strategijos uždavinių – populiarinti fizinį aktyvumą įvairiuose gyventojų sluoksniuose ir siekti, kad fizinis aktyvumas taptų bendrosios kultūros dalimi.

Projekto organizatoriai

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.

Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Projekto idėja

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis amžius – palankiausias formuoti įgūdžius, įpročius ir gyvenimo nuostatas (tame tarpe ir fiziškai aktyvaus gyvenimo nuostatą), o projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės“ –  puiki priemonė skatinanti vaikų fizinį aktyvumą bei pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, supažindinanti su garbingo varžymosi idėjomis, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybėmis.

Projekto tikslas

Didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

Projekto uždaviniai:

Skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, kilnų elgesį ir bendradarbiavimą.   
Teikti metodinę, konsultacinę pagalbą ikimokyklinio ugdymo pedagogams fizinio aktyvumo skatinimo ir sporto renginių ikimokyklinio ugdymo įstaigose organizavimo klausimais.
Sudaryti sąlygas ikimokyklinio ugdymo pedagogams dalintis gerąja vaikų sveikatinimo ir fizinio aktyvumo skatinimo patirtimi.
Skatinti glaudesnį bendradarbiavimą tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų.
Kurti ikimokyklinio ugdymo pedagogų bendruomenę orientuotą į fizinio aktyvumo skatinimą.


Projekto eiga

Lietuvos mažųjų žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kuriuos yra organizuojamos trimis etapais. Pirmajame etape dalyvauja visi įstaigos ugdytiniai ir bendruomenė. Antrajame etape įstaigos deleguoja komandą (3 mergaitės, 3 berniukai) atstovauti darželį. Šiame etape komandos turi galimybę gauti kvietimą į 3 etapą – festivalį. Trečiasis etapas – 4 festivaliai, kuriuose visi dalyviai tampa nugalėtojais. Siekiama, kad kuo daugiau vaikų patirtų džiaugsmą ir pozityvias emocijas sportuodami.

Žaidynių estafetės yra sukuriamos ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų taip, kad būtų ugdomi įvairūs ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniai gebėjimai, tad „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ svarbiausia yra taisyklingas vaikų fizinis ugdymas ir olimpinių vertybių, tokių kaip draugystė, tobulėjimas ir pagarba, diegimas.

Rezultatai 

2016 m. metais projekte dalyvavo 180 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš visos Lietuvos. 10000 vaikų savo ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos mažųjų žaidynių etapuose varžėsi 50-tyje atkrintamųjų rungtynių dėl bilieto į finalinį festivalį.

2017 m. „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ dalyvavo 210 ikimokyklinio ugdymo įstaigų iš visos Lietuvos. Finalinis festivalis įvyko balandžio 22 d. Jonavoje. 

2018 m. į projektą įsijungė 213 ikimokyklinių ugdymo įstaigų, kurios turėjo galimybę dalyvauti net keturiuose finaliniuose festivaliuose, kurie vyko Alytuje, Panevėžyje, Palangoje ir Jonavoje.

2019 m. žaidynėse dalyvavo 269 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Tai – trečdalis visų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Mažieji ir vėl džiaugėsi keturiais finaliniais festivaliais Alytuje, Panevėžyje, Palangoje ir Jonavoje.

Lietuvos Mažųjų žaidynių 2022 II etapas:

Balandžio 29 d. Mažeikių lopšelis-darželis ,,Žilvitis“, pradėdami sporto šventę ugdymo įstaigoje iškilmingai iškėlė „Lietuvos mažųjų žaidynių 2022″ vėliavą.

Projekto tikslas – didinti vaikų fizinį aktyvumą, taikant inovatyvias fizinio ugdymo formas.

Lietuvos mažųjų žaidynių II-ąjį etapą ugdymo įstaigoje organizavo „Žilvičio” sveikatos ugdymo kūrybinė grupė.

 

LIETUVOS IKIMOKYKLINIO UGDYMO ĮSTAIGŲ PROJEKTAS

 „LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS 2021“

1. Žaidynių organizatoriai – Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (toliau – LTOK) ir Respublikinė ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija (toliau – RIUKKPA).

2. Projektą „Lietuvos mažųjų žaidynės“ finansuoja LTOK, esant galimybei bus panaudotas fondų suteiktas finansavimas projektui.

3. Projekto koordinatorius – RIUKKPA.

4. Projekto dalyviai – Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, užsiregistravusios dalyvauti Lietuvos mažųjų žaidynėse 2021 ir jų ugdytiniai, pedagogai.

5. Lietuvos mažųjų žaidynių koordinatoriai įstaigose – ikimokyklinių ugdymo įstaigų dalyvių deleguoti pedagogai, kurie dalyvavo Lietuvos mažųjų žaidynių mokomajame seminare

6. Projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2021“ koordinatorės ikimokyklinio ugdymo mokytojos Lina Kozienė ir Rasutė Kauneckienė.

TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

  • Projekto uždaviniai:
    • Ugdyti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį raštingumą, kilnų elgesį ir bendradarbiavimą.    
    • Teikti metodinę, konsultacinę pagalbą ikimokyklinio ugdymo pedagogams fizinio aktyvumo skatinimo ir sporto renginių ikimokyklinio ugdymo įstaigose organizavimo klausimais.
  • Sudaryti sąlygas ikimokyklinio ugdymo pedagogams dalintis gerąja vaikų sveikatinimo ir fizinio aktyvumo skatinimo patirtimi.
  • Skatinti glaudesnį bendradarbiavimą tarp ikimokyklinio ugdymo įstaigų.
    • Kurti Lietuvos  mažųjų žaidynių bendruomenę,  orientuotą į fizinio aktyvumo skatinimą.

Lietuvos Mažųjų žaidynių 2021 I etapas

Mažeikių lopšelis- darželis „Žilvitis” – aktyvus projekto „ LIETUVOS  MAŽŲJŲ  ŽAIDYNIŲ 2021 m.” dalyvis. Pirmas žaidynių etapas vyko ugdymo įstaigoje. Projekto organizatoriai RIUKKPA siuntė virtualias pamokėles, „Mankšta ant kėdutės”, „Smagios varlytės”, „Pratimai su gimnastikos lazdomis”, „Sveikos pėdutės”, „Linksmieji balionai”, „Spalvoti maišeliai”, „Mankšta su dideliais gimnastikos kamuoliais” kurias sėkmingai organizavo mokytoja Lina Kozienė. Kiekviena pamokėlė ugdytiniams buvo naudinga. Lavinome: vikrumą, koordinaciją, jėgą, ištvermę, ritmo pojūtį, pusiausvyrą, lankstumą, dėmesio koncentravimą. Džiaugiamės ugdytinių noru aktyviai sportuoti.

„Lietuvos mažųjų žaidynių 2021” II etapas

2021 m. gegužės 21 dieną Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis” iškilmingai pakėlė ikimokyklinių ugdymo įstaigų projekto „Lietuvos mažųjų žaidynių 2021” vėliavą. Tai II-ojo etapo festivalio startas  įstaigoje. Festivalyje dalyvavo visi ugdymo įstaigos ugdytiniai. Vaikai lauko erdvėse atliko įvairias sportines rungtis, nes skatiname fizinį aktyvumą skirtingomis oro sąlygomis ir įvairiuose aplinkose.

Rungtis organizavo „Žilvičio” sveikatos stiprinimo kūrybinė grupė: Lina Kozienė, Andrius Paleičikas, Sida Liutkuvienė, Rasutė Kauneckienė, Marija Arlauskienė ir  meninio ugdymo mokytoja Daiva Gedvilienė. Žaidynių festivalyje dalyvavo socialiniai partneriai iš Mažeikių FK „Atmosfera” treneris Ramūnas Daubaris.

Ugdytiniai energingai, aktyviai dalyvavo rungtyse: „Oranžinis kamuolys”- krepšinis,   „Taiklioji ranka indėnų draugas”- šaudymas iš lanko, „Pagauk auksinę žuvelę”- žvejyba, „Parašiutas ir linksmieji kamuoliukai”, „Greitasis kamuolys”-futbolas, „Šokiai-pokiai” ,„Mažieji paspirtukai”

Dalyvaudami festivalyje ugdytiniai ugdė socialinę, sveikatos saugojimo, pažinimo, komunikavimo, meninę kompetencijas.

Skatiname vaikus būti fiziškai aktyviais, ugdome vaikų supratimą, pagarbą ir toleranciją visiems žmonėms, nes fizinės galimybės visų skirtingos.

 Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina Kozienė

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“

Mūsų darželis dalyvauja ikimokyklinių ugdymo įstaigų projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“. Jį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

Projekto tikslas – didinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį, ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradrabiavimą, profesinę paramą ir pagarbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus. 

Žaidynes sudaro trys etapai/ festivaliai:

1-asis etapas „Lietuvos mažųjų žaidynių“ įstaigų festivalis. Dalyvauja visi įstaigą lankantys ikimokyklinio amžiaus vaikai.

2-asis etapas „Lietuvos mažųjų žaidynių“ regioninis festivalis. Dalyvauja penkiamečių komanda (3mergaitės, 3 berniukai) ir mišraus ikimokyklinio amžiaus specialiųjų poreikių turinčių vaikų komanda.

3-iasis etapas „Lietuvos mažųjų žaidynių“ respublikinis festivalis. Dalyvauja komandos iškovojusios pergalę regioninio „Lietuvos mažųjų žaidynių“ festivalio metu.

Projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės 2020“ koordinatorės mokytoja Lina Kozienė

„LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS“ I ETAPAS