Respublikinis projektas „Futboliukas“

Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) ir Lietuvos futbolo federacija (LFF) inicijuoja ir organizuoja Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniams projektą „Futboliukas“, kuris vykdomas nuo 2023 m. spalio 1 d. iki 2024 m. gegužės 31 d.  Futboliukas projekto tikslai ir uždaviniai:

1. Populiarinti futbolo žaidimą lauke ir uždarose ikimokyklinio ugdymo įstaigos patalpose bei populiarinti futbolą kaip sporto šaką visuomenėje;

2. Sporto mokyklų nelankančius vaikus sudominti sportu ir sveika gyvensena;

3. Suteikti galimybę vaikams žaisti futbolą ikimokyklinio ugdymo įstaigose;

 4. Sudaryti palankias sąlygas vaikams ne tik ugdyti savo fizinius gebėjimus žaidžiant, bet ir skatinti smalsumą pažinti futbolą per kūrybinę pusę;

5. Pateikti futbolą kaip patrauklią ir veiksmingą ugdymo priemonę vaikams perteikiant žinias ir formuojant įgūdžius;

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“ aktyviai dalyvauja veiklose. Kviečiame tėvelius, senelius ir visus Žilvičio draugus pasidžiaugti mūsų vykdomomis veiklomis.

Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ugdytiniai dalyvauja respublikiniame projekte „Futboliukas“ Sausio mėnesio užduotis buvo kūrybinis darbas futbolo tematika. Ugdytiniai grupėse, namuose su tėveliais, seneliais, broliais ir sesėmis sukonstravo, nulipdė, nupiešė, pagamino stadiono maketą. Projekto „Futboliukas“ vienas iš tikslų yra: Sudaryti palankias sąlygas vaikams ne tik ugdyti savo fizinius gebėjimus žaidžiant, bet ir skatinti smalsumą pažinti futbolą per kūrybinę pusę. Įstaigoje suorganizuota kūrybinių darbelių paroda futbolo tematika, kuri bus iki vasario 9 dienos.

Virtuali kūrybinių darbelių paroda „Mano komandos logotipas“

 

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis” dalyvauja  Lietuvos masinio futbolo asociacijos organizuojamame  respublikiniame projekte „Futboliukas”.

Projekto tikslas: populiarinti futbolo žaidimą lauke ir uždarose ikimokyklinio ugdymo įstaigos patalpose bei populiarinti futbolą kaip sporto šaką visuomenėje. Sudaryti palankias sąlygas vaikams ne tik ugdyti savo fizinius gebėjimus žaidžiant, bet ir skatinti smalsumą pažinti futbolą per kūrybinę pusę.

Ugdymo įstaiga gavo priemones Projekto įgyvendinimui: „Futboliuko” užduočių knygutės, kamuoliai, vaikiškos kuprinėlės, aikštės žymėjimo ženklai, kūgiai, diplomai.

Projektą ugdymo įstaigoje kuruoja fizinio ugdymo mokytoja metodininkė Lina Kozienė.

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis” dalyvauja respublikiniame projekte „Futboliukas”. Gavome užduotį atlikti kūrybinį darbelį futbolo tematika. Naudojant įvairias priemones, vaikai namuose, su savo šeimos nariais, atliko užduotį.  Kuriant darbelius vaikai ugdė komunikavimo, kūrybiškumo, socialinę, emocinę ir sveikos gyvensenos kompetencijas. Darbelių parodą galima pamatyti įstaigos galerijoje ir sukurtame video. Parodą organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytoja fiziniam ugdymui. AČIŪ visiems dalyvavusiems.

 

„Futboliukas“ 2022-2023 m. m.

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis” pradeda vykdyti  respublikinį  projektą „Futboliukas”, kurio tikslas – populiarinti futbolo žaidimą ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Projekto siekiamybė – sudaryti palankias sąlygas vaikams ugdyti fizinius gebėjimus žaidžiant, skatinti smalsumą pažinti futbolą per kūrybinę pusę. Esame dėkingi Lietuvos masinio futbolo asociacijai už dovanas, kuriomis galėsime naudotis, vykdydami projektą. 

 

Kalėdos su futbolo kamuoliu

Artėjant gražiausioms metų šventėms Kalėdoms, gruodžio 9 dieną Mažeikių rajono ikimokyklinių įstaigų pedagogai ir ugdytiniai rinkosi į sporto renginį „Kalėdos su futbolo kamuoliu”,  paminėti Tarptautinę futbolo dieną. Renginio tikslas – suburti kuo daugiau vaikų į organizuotą laisvalaikio praleidimą žaidžiant futbolą, suteikti vaikams ir jų tėveliams teigiamų emocijų, sudominti vaikus futbolo žaidimu ir pasiūlyti lankyti treniruotes.

Į Mažeikių futbolo akademijos dirbtinės žolės aikštę sugužėjo mažieji futbolininkai ir pedagogai pasipuošę nykštukų kepurytėmis. Sportinė šventė prasidėjo renginio dalyvių eitynėmis ir nuotaikinga mankšta, kurią pravedė moksleivės iš Gabijos gimnazijos. Smagu buvo stebėti kaip vaikai azartiškai atliko estafetes su futbolo elementais. O po to užvirė tikros aistros futbolo aikštėje. Netrūko nei juoko, nei emocijų žaidžiant mažųjų futboliuko žaidimą, kur kiekvienas galėjo išbandyti savo jėgas: pasijusti tikru futbolininku, jausti atsakomybę už draugą, žaisti pagal savo gebėjimą. Dauguma ugdytinių lanko futbolo treniruotes, todėl kamuolį vaikai po aikštelę varinėjo energingai, pasitikėdami savo jėgomis. Gera nuotaika, kalėdinė atmosfera neleido liūdėti nė vienam šventės dalyviui, nes Kalėdų Senelis viską girdėjo ir matė, todėl atskubėjo į sporto salę nešinas didžiuliu maišu, pilnu futbolo kamuolių. Visi dalyviai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis: taurėmis, futbolo kamuoliais, padėkomis, kurias įsteigė Mažeikių FK „Atmosfera”, Mažeikių savivaldybės Sporto ir švietimo skyrius.

 Renginyje dalyvavo vaikai iš dvylikos rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų: lopšeliai-darželiai: „Buratinas”, „Jurginėlis”, „Bitutė”, „Linelis”, Giliukas”, „Saulutė”, „Žilvitis”, „Delfinas”, „Berželis”, „Gintarėlis”, „Eglutė”, darželis-mokykla „Kregždutė.” Renginį organizavo Mažeikių FK „Atmosfera”, lopšelio-darželio „Bitutė” mokytojas metodininkas Marius Zoza, lopšelio-darželio „Žilvitis” ikimokyklinio ugdymo mokytoja fiziniam ugdymui Lina Kozienė.

 

https://lff.lt/news/17084/futboliuko-zaidynes-itrauks-virs-29-tukstancius-vaiku/?fbclid=IwAR18MPo_dpgCdGUrdMBxLJdH6-rIpW1i3bRFVMPdIw-RliSIkEf8bBDu5qM

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis” dalyvauja Lietuvos masinio futbolo asociacijos edukaciniame projekte „Futboliukas”. Pirma užduotis – sukurti savo komandos logotipą (ženklą). Ugdytiniai, susipažinę su tema, panaudodami futbolo elementus, kūrybiškai atliko užduotį. Projektą koordinuoja ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina Kozienė.

„Futboliukas“ 2021-2022 m. m.

2022 m. birželio 14 d. Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“ baigė „Futboliuko“ sezoną. Svečiuose FK „Žemaitijos lokiai“ treneriai Deividas Bucevičius ir Giedrius Mickus supažindino ugdytinius su Žemaitijos vėliava, pamokė judrių žaidimų, kamuolio varymo technikos. Vaikai žaisdami su futbolo kamuoliu patyrė gerų emocijų, aktyvus judėjimas jiems labai svarbus.

X-asis Futboliuko festivalis skirtas Lietuvos futbolo 100-mečiui paminėti.

 

 

Respublikinį projektą „Futboliukas 2022” Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis” ugdytiniai pradėjo aktyviai sportuodami, žaisdami ir kurdami. Vaikai gavo užduotis: išmokti kontroliuoti kamuolį, atlikti kūrybinę užduotį su draugais ir tėveliais futbolo tematika, nustebinant „Futboliuką“ savo kūrybiškumu: sukonstruoti, sulipdyti, nupiešti (ar kaip tik fantazija leidžia) pagaminti futbolo stadiono maketą, taurę, medalį, futbolo batelį, gairelę ar bet ką kitą. Mokytojų ir tėvelių dėka nauji iššūkiai ir užduotys įveiktos sėkmingai.

Respublikinį projektą „Futboliukas” kuruoja fizinio ugdymo mokytoja Lina Kozienė.

„FUTBOLIUKO KALĖDOS 2021 ”

Mažeikių lopšelyje-darželyje „ŽILVITIS” šie metai šventiški, dosnūs gautomis dovanomis, kurios bus naudojamos fizinio aktyvumo veiklose.

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“ tęsia dalyvavimą respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekte „FUTBOLIUKAS” 2021–2022 m.

2021 m. lapkričio 24 d. vyko ypatinga pamokėlė su futbolo treneriu Ramūnu Daubariu iš Mažeikių FK „Triumfas“. Treneris mielai dalijosi savo patirtimi, mokė vaikus varyti, perduoti kamuolį, draugiškai žaisti futbolą. Fizinio aktyvumo veiklą inicijavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Lina Kozienė, Rasutė Kauneckienė.

Mažeikių futbolo klubas „Triumfas“ kviečia įvairaus amžiaus mergaites lankyti futbolo treniruotes

„Futboliukas“ 2020-2021 m. m.

Respublikinis projektas „Futboliukas“ 2020-2021m.

Kūrybiški ugdytinių darbai futbolo tematika.

https://www.asfutboliukas.lt/