Žemaitiškas rytmetis „Pasirokoukem žemaitėška“

Lapkričio 21 d. Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Žiniukų“ ir „Tauškučių“ grupių vaikai sukvietė tėvelius į žemaitišką rytmetį „Pasirokoukem žemaitėška“.

Renginio tikslas – paminėti Žemaičių metus, ugdyti vaikų pilietiškumą, tautiškumą, skatinti pažinti ir puoselėti žemaičių kalbos vartojimą ir jos autentiškumą.

Pasipuošę tautiniais ir piemenėlių rūbais, vaikai ir mokytojos šventės metu deklamavo eilėraščius, porino trumpus pasakojimus, sekė pasakas, minė mįsles žemaičių tarme. Pasiklausę, pasirokavę, pašmaikštavę vaikai kilnojo rankeles ir kojeles, žaidė žaidimus, šoko ratelius.  Į bendrą ratą vaikai pakvietė mamas, tėčius ir visus šventės dalyvius. O po linksmybių visų laukė skanios vaišės – naminis sūris su medumi, riestainiai, avižiniai sausainiai ir tėvelių iškeptas obuolių pyragas.

Gyvename Žemaitijoje, tačiau pamirštame žemaitišką tarmę. Vaikams nelengva įsiminti ir tarti žemaitiškus žodžius, suprasti jų reikšmę, todėl skatinkime ir puoselėkime šią gražią ir brangią žemaitišką tarmę nuo mažens. Lai nuostabūs kalbos perlai prabyla vaiko lūpomis.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Rita Garalienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Ilona Juodienė